آیا استمناء (خود ارضایی) حرام است؟ چرا مگر چه زیانی به کسی دارد؟ .: سوال:

.: پاسخ:

بله، استمناء یا همان خود ارضایی نه تنها حرام، بلکه از گناهان کبیره است. اما در مورد مضرات آن به دیگران، دقت شود که فقط دیگران شرط حرام بودن یک ضرر نیستند، بلکه در درجه‌ی اول ضرر به خود است که موجب اشکال است و به صورت قطع و یقین هر ضرر به خودی، ضرر به غیر و به اجتماع را نیز به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم به دنبال دارد.

اما استمناء مضرات جسمی، روحی و اخلاقی بسیاری دارد که از جمله آنها عبارتند از:

الف – از نظر جسمی یکی از بزرگ‌ترین مضرات استمناء، ابتلاء به بیماری «زود ارضایی» است. کسی که استمناء می‌کند، به هنگام هم خوابی با زوجه‌ی خود بسیار سریع‌تر از حد معمول به انزال می‌رسد و این مسئله برای او همسرش مشکلات عدیده‌ی جسمی و روحی را پیش می‌آورد.

ب – از جمله مضرات جسمی دیگر، ضعف شدید بدنی و آمادگی بدن برای حمله‌وری انواع ویروس‌ها و نیز ضعف بینایی (ضعف سوی چشم – حتی به حد نابینایی کامل) می‌گردد.

ج – دیگر از مضرات جسمی استمناء، پاره شدن موی‌رگ‌های آلت، زخم‌های سطحی و گاه عمقی (که حتی ممکن است فرد متوجه آنها نگردد) است. و از مضرات دیگر از دست دادن اسپرم‌ها و از دست دادن امکان بارور کردن (عقیم شدن) برای همیشه می‌باشد.

د – یکی دیگر از بیماریهایی که بر اثر عادت قبیح استمناء (جلق زدن) به وجود می‌آید، بیماری سخت و درد ناک سیلان منی است. (1)

این بیماری عموماً بی‌اندازه با احتلام در شب‌ها بروز می‌کند. چنان چه تکرار یابد با انزال بی‌اراده در بیداری منجر می‌شود یا در اثر جزئی تحریکی بعد از نعوظ با تمام انزال شود و چون بیماری از این پایه هم تجاوز کند منی بی خبر مریض و بدون هیچ لذتی بی نعوظ همان از تماس آلت به جایی یا کوشش بدنی مخصوصاً در وقت آخرین قطره‌ی ادرار جاری و مخلوط با ادرار شده و رسوبی در ادرار حاصل می‌گردد که علائم ثابتی نداشته ولی با ذرّه بینی کرم منی و غالباً قطعات (اوکسلان دوشود) در آن مشاهده شده به اندازه که ریزش منی تکرار یابد، علائم اصلی آن کم شده مبدل به رطوبت سفید فام سیرزی گشته با آزمایش ذره بینی از ابتدا ضمیمه ی کرم منی معدوم بوده ولی مجدداً همان دانه به جایش نمودار شده با تغییر کلی در بدن، همراه و بیمار مبتلا بیش از پیش ضعیف و ناتوان گشته و قوه‌ی جنسی ساقط شده صورت منتفخ و به اندک خستگی طپش قلب ظاهر شده غالباً لاغر و بد هضم و بدون زیادتی سن پیر شده ، چشم هایش تیره و راه رفتن نامنظم ، شعور وفکرش تباه ، رنگش گرفته ، غمگین و مبهوت ، خواب کم و یا خواب های آشفته و هولناک دیده و پس از چند دفعه ضعف و شدت مرض منتهی به دیوانگی یا هزال مفرط گردد و در آخر گاهی به واسطه ی بعضی ترکیبات مخصوص کنزسیون دماغی سریع‌تر می شود و یا بعضی امراض مختلف مانند: زکام یا فقدان صدا و حساسیت بدنی در ابتداء ستون فقرات و بی حسی و فلج اطراف سالفه و گاهی تشنجات و بائی یا سرگیجه مانند: ضعف یا فقدان بینایی و اگر زنده بماند رنجوری شدت پیدا می‌‌کند.

ھ - استمناء به لحاظ روحی، روانی، اخلاقی و رفتاری نیز مضرات بسیار شدیدتری دارد که از آن جمله:
ھ /1- فرد استمناء کننده ـ به ویژه در روابط اجتماعی – بسیار ترسو می‌شود. چرا که او روان خود را عادت داده تا عمیق ترین روابطش با غیر را به صورت ذهنی و تصنعی بر قرار نماید.
ھ /2 – فرد استمناء کننده، معمولاً منزوی و گوشه‌گیر است.

ھ /3 – فرد استمناء کننده، به دلیل ضعف‌های بدنی و اعصابی از یک سو و نگرانی‌های روانی از سوی دیگر، بسیار بد اخلاق، تندخود، زود رنج و پرخاشگر به اطرافیان می‌گردد.
ھ /4 – چنین فردی، چون همیشه در تخیل خود نزدیکی کرده و قدرت تخیل و حیطه‌ی تصور بسیار وسیع‌تر از واقعیت است، هیچ گاه از هم خوابی واقعی لذت کامل نمی‌برد.
ھ /5 – چنین فردی، معمولاً چشم چران می‌شود، چرا که هر رهگذری برای او سوژه‌ای برای تخیل و جماع در تصور است. بدیهی است چنین شخصیتی، هیچ گاه امین نخواهد بود و عادت به خیانت در نگاه به خود و نوامیس دیگران، او را به خیانت در زمینه‌های دیگر نیز می‌کشاند.
ھ /6 – به طور معمول عادت به اسمتناء (خود ارضایی از طریق جلق زدن) فرد مبتلا را به گناهان دیگر، چون دیدن عکس‌ها و فیلم‌های مبتذل می‌کشاند و بدتر از نگاه کردن عکس و فیلم مستهجن و حرام، تصور اوست در قرار دادن خود به جای فاعل. بدیه یاست که تکرار این تصور و القا، شخصیت و رفتار او را نیز این گونه خواهد نمود.

آن چه بیان گردید، فقط بخشی از مضرات جسمی و روانی و اخلاقی این عمل ناشایست می‌باشد و چنان چه ملاحظه می‌شود، این مضرات شخصی متوجه غیر، خانواده و جامعه نیز می‌گردد.

/ 1 نظر / 21 بازدید
؟

آياخودارضايي در دختران هم باعث نازا شدن ميشه؟